Digjet shtëpia e Klodian Çalamanit, ku vrau Mateon 8 vjeç

Shqipëria

Digjet shtëpia e Klodian Çalamanit, ku vrau Mateon 8 vjeç

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 14:44
Shtëpia e Klodian Çalamanit

Digjet shtëpia e Klodian Çalamanit, autorit të vrasjes së 8 vjeçarit Mateo Vasiu.

Dhoma bashkë me orenditë është shkrumbuar. 

"Në fshatin Grecalli, Fier, ka marë flakë dhe është djegur pjesërisht banesa e shtetasit K. Ç., 39 vjeç. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit" informoi sot policia e Fierit.

Ngjarja e rëndë që tronditi mbarë opinionin ndodhi më 16 nëntor 2021.

Familjarët dhe polici zbuluan trupin e pajetë të djalit 8 vjeçar të groposur në oborrin e banesës së Çalamanit. Djali ishte larguar nga banesa në  mëngjes dhe nuk ishte kthyer më, ndërsa pasdite familja kishte bërë denoncimin në polici.

Pas arrestimit Klodian Çalamani pranoi krimin.

Vrasja shkaktoi revoltë të familjarëve të cilët një ditë më pas mësynë në gjykatë në tentativën për të kryer vetëgjyqësi.

Ata nisnë një peticion për kthimin e dënimit me vdekje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat