Përjashtimi përgjithmonë i Berishës nga PD, vjen reagimi i parë nga LSI: Laraskat përjashtojnë shqiponjën

Shqipëria

Përjashtimi përgjithmonë i Berishës nga PD, vjen reagimi i parë nga LSI: Laraskat përjashtojnë shqiponjën

Më: 11 janar 2022 Në ora: 09:36
Sali Berisha

“Ha ha ha laraskat perjashtojne shqiponjen!” ky është reagimi i parë i ardhur nga radhët e LSI, lidhur me vendimin e Kryesisë së Partisë Demokratike për të përjashtuar nga partia Sali Berishën dhe mbështetësit e tij.

Reagimi nga LSI ka ardhur nga nënkryetari Petrit Vasili. Megjithëse mes PD dhe LSI, marrëdhëniet janë zbehur ndjeshëm që pas zgjedhjeve të 25 prillit, Vasili duke i pozicionuar krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sjellim ndërmend se Sali Berisha nuk është më pjesë e Partisë Demokratike. Vendimi për përjashtimin e tij përgjithmonë nga PD është marrë nga Lulzim Basha dhe Kryesia në mbledhjen që nisi pasditen e djeshme dhe përfundoi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Një nga vendimet e marra është edhe përjashtimi i anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit.

Po ashtu “me dorë të hekurt” Kryesia ka vendosur shkarkimin 9 drejtuesve politikë në qarqe, të cilët u pozicionuan me Sali Berishën.

Kryesia ka vendosur shkarkim të drejtuesve politikë:
-Belind Kelind Kellici-Tirane
-Albana Vokshi-Tirane
-Aldo Bumci-Tirane
-Agron Shehaj-Tirane
-Flamur Noka
-Tritan Shehu-Gjirokaster
-Bujar Leskaj-Vlore
-Edmond Spaho-Korce
-Edi Paloka-Durres}.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat