Berisha lëviz gurët për marrjen e PD, ja çfarë do të ndodh nesër në orën 12:00

Shqipëria

Berisha lëviz gurët për marrjen e PD, ja çfarë do të ndodh nesër në orën 12:00

Më: 19 mars 2022 Në ora: 22:00
Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha ka njoftuar se ditën e nesërme do të mbajë “foltoren” e rradhës me shqiptarët të cilët jetojnë në Greqi.

Foltorja do të mbahet nëpërmjet një lidhje “skype” në orën 12:00 të ditës së nesërme. Ende nuk dihet tematika e këtij takimi online por mendohet se lidhet me situatën ekonomike të vështirë që po kalon vendi ynë dhe sigurisht edhe me zhvillimet e brendshme brenda partisë Demokratike.

Lidhur me zhvillimet brenda PD, aktualisht pjesa më e madhe e deputetëve kanë kërkuar që Basha të japë dorëheqjen nga posti i kryetarit pas humbjes së thellë në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit.

Ndërsa gjykata e Tiranës, publikoi vendimin e njohjes së ndryshimeve të bëra në statutin e PD të cilat u miratuan në kuvendin e mbajtur në korrik të vitit të kaluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat