Kush është pronari i servisit që i dogjën 6 makina në Pogradec

Shqipëria

Kush është pronari i servisit që i dogjën 6 makina në Pogradec

Më: 25 mars 2022 Në ora: 07:58
Ilustrim

Gjashtë automjete janë djegur pasi zjarri përfshiu një servis në fshatin Leshnicë të Pogradecit. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, ndërsa paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme. Servisi është në pronësi të Geri Pengu.

Burime bëjnë të ditur se nga kamerat janë parë persona të afrohen, dhe të kenë hedhur benzinë mbi mjetet duke u venë zjarrin. Policia dyshon se zjarri mund të jetë vënë nga dy persona.

Sakaq, pronari nuk është emër i panjohur për uniformat blu. Ai rezulton të jetë i përfshirë në fushën e trafikimit të narkotikëve.

Po ashtu në vitin 2008 ai është arrestuar për aksident me pasojë vdekjen e një 70-vjeçari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat