Rikthim në PD?/ Topalli: S’kam diskutuar kurrë me Berishën për pozicione

Shqipëria

Rikthim në PD?/ Topalli: S’kam diskutuar kurrë me Berishën për pozicione

Më: 23 maj 2022 Në ora: 22:01
Jozefina Topalli dhe Sali Berisha

Ish kryeparlamentarja e Jozefina Topalli është pyetur për një rikthim të mundshëm në PD, pas ardhjes së Berishë në krye të kësaj partie.

Në studion e “Quo Vadis” Topalli tha se do të mbrojë parimet dhe vlerat e mizionit opozitar. Ajo theksoi se kurrë në jetën e saj nuk ka diskutuar me Berishën për pozicione, ndërsa kujtoi edhe kohën kur u propozua për kryetare parlamenti.

“Unë do të mbroj parimet dhe vlerat e misionin opozitar dhe interesat e vendit tim. Kjo ka qenë arsyeja që kam hyrë në PD, që kam mbështetur Berishën. Do mbështes çdo betejë kundër korrupsonit për ta konsoliduar misionin e opozitarizmit. Kurrë nuk kam diskutuar me Berishën për pozicione. Kur më propozuan për nënkryetarë të PD, s’ doja , thoja jam shumë e re, nuk e bëj dot atë, e vetmja bisedë që kam bërë me te.

Edhe kur me propozuan për kyetare të parlamentit nuk isha entuziaste. E di që nuk më besojnë por kjo është e vërteta”
, theksoi Topalli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat