Integrimi i Shqipërisë, Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare!

Shqipëria

Integrimi i Shqipërisë, Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare!

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 17:34
Taulant Balla

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha se javën e ardhshme do të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare BE-Shqipëri.

Në fjalën e tij nga foltorja e Kuvendit, Balla tha se tashmë Shqipëria do të negociojë me BE-në për tu bërë pjesë e unionit.

“Javën e ardhshme do të mbahet Konferenca e Parë Ndërqeveritare BE-Shqipëri.

Tashmë Shqipëria do të negociojë me Bashkimin Europian për t’u bërë pjesë e unionit. Propozimi francez hap rrugën e nisjes së negociatave me BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veroit”, tha Balla në Kuvend.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat