Vijojnë reshjet me intensitet të lartë në Lezhë, situata problematike në disa zona

Shqipëria

Vijojnë reshjet me intensitet të lartë në Lezhë, situata problematike në disa zona

Më: 22 nëntor 2022 Në ora: 11:27
Foto ilustrim

Në Lezhë gjatë orëve të fundit reshjet e shiut ka qenë me intensitet më të lartë.

Në Gjadër vijon të jete më problematike situata ku shumë familje vijojnë të jene të izoluara si shkak i prezencës së madhe të ujit nëpër oborre.

Dhe në Kakarriq është e njëjta situatë me 4 banesa të cilat po ashtu janë të izoluara nga prezenca e ujit.

Në Blinisht vijon të jetë e bllokuar rruga për shkak të prezencës së madhe të ujit, ndërsa ura qe lidh Fshatin Zojz me Gjadrin është e kalueshme nga automjetet.

Kujtojmë se dje kjo urë ishte totalisht e mbuluar nga uji, duke lënë të izoluar shumë familje në këtë zonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat