Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re - Bota Sot
Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

Shqipëria

Meta: Mbështesim programin dhe qeverinë e re

Më: 15 shtator 2013 Në ora: 16:55

“Kam dëgjuar këto dy ditë vërejtjet për programin e qeverisë dhe jam i sigurt që edhe ata që kanë shkruar këtë program do të reflektonin por nuk mund ta kuptoj se si mund të atakohet ky program.Vendi ka nevojë për reformat dhe e tha me shumë të drejtë deputeti Dashamir Shehi dhe një nga këto është reforma administrative dhe kjo nuk ka ndodhur për shkak të votave në parlament. Hajt të bashkojmë vullnetin tonë dhe ti japim vendit një reformë administrative dhe të përmirësojmë cilësinë e jetës së qytetarëve tanë. Do ti ftoj kolegët e PD-së, si forcë që kemi bashëqeverisur për 4 vite me interes intgrimin, që ka pasur arritje, të kontribuojnë në këtë proces pasi ky është një proces jetik për vendin, jo vetëm për socialistët por për mbarë qytetarët. Ne duhet të mësojmë nga gabimet e njëri tjetrit. Ne mbështesim programin e kësaj qeverie pasi në fokus është punësimi” tha Meta.
Më pas fjalën në kuvend e ka marrë, Kryetari i grupit parlamentar, Edi Paloka, i cili ka lëshuar një lum akuzash në drejtim të kryeministrit, Edi Rama.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...