Përdorimi i celularit në makinë, pritet ashpërsim i masave ndëshkuese - Bota Sot
Përdorimi i celularit në makinë, pritet ashpërsim i masave ndëshkuese

Shqipëria

Përdorimi i celularit në makinë, pritet ashpërsim i masave ndëshkuese

Më: 24 shkurt 2018 Në ora: 06:19
Ilustrim

Kreu i Policisë Rrugore, Mitat Tola thotë se do të ashpërsohen masat për përdorimin e celularit nga drejtuesit e automjeteve.

"Ta sqaroj edhe problemin e celularit. Ka një diskutim të madh që donim ta kalonim në

Kaluam vetëm rripin e sigurimi, dhe sot nga 20% ka kaluar mbi 60% që e vendosin. Bëmë kërkesë që të ashpërsonim edhe për celularin. U pa si një masë shumë e rëndë. Kërkuam dyfishimin.

Ne me celular e humbasim vëmendjen. Për mua duhet të trefishohet. E kemi gati.

Ka ardhur koha që Kodi Rrugor të ndryshojë. Transporti është në lëvizje.

Në Shqipëri janë mbi 600 mijë automjete", tha ai në emisionin "Ekopolitikë" .

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat