Moti për sot pasdite e nesër - Bota Sot
Moti për sot pasdite e nesër

Shqipëria

E hënë, 22 tetor 2018

Moti për sot pasdite e nesër

Më: 24 mars 2018 Në ora: 15:33
Ilustrim

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon sot pasdite (e shtunë, dt.24) dhe nesër (e diel, dt.25) reshje të dobëta, përjashtuar qarqet Korçë, Vlorë dhe Gjirokastër, ku  reshjet do të jenë mesatare. 

Në disa qarqe reshjet do të shoqërohen në  zona të kufizuara edhe me shtrëngata. Reshjet pritet te bien kryesisht sot  pasdite dhe nesër pasdite.

Në Veri në zonat malore priten edhe  reshje në formë dëbore në 600 m mbi nivelin e detit (në zona të  kufizuara edhe më poshtë se ky nivel).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test