Humbi jetën në komisariat, ja si është masakruar Enea Ftoj - Bota Sot
Humbi jetën në komisariat, ja si është masakruar Enea Ftoj

Shqipëria

Humbi jetën në komisariat, ja si është masakruar Enea Ftoj

Më: 17 maj 2018 Në ora: 16:04
Enea Ftoj

Policia nxori si version të vdekjes së djalit nga Korça faktin se, ishte përdorues droge dhe ndaj edhe kishte vdekur, por fotoja që siguron “Diell-online.al” tregon shenja të dukshme dhune në pjesën e kokës së 27-vjeçarit.

Sipas policisë në trupin e të riut nuk janë konstatuar shenja dhune, por duket se uniformat blu e kanë mbyllur këtë çështje me faktin se Ftoj ishte përdorues droge.

Njoftimi paraprak i Policisë së Korçës:

Më datë 17.05.2018, jemi njoftuar se në dhomat e sigurisë në Komisariatin e Policisë Korçë, ka vdekur shtetasi Enea Ftoj, 27 vjeç, banues në Korçë, i arrestuar në datë 14.05.2018, për veprën penale “Vjedhja me dhunë”.

Nga këqyrja e trupit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe nga informacionet paraprake dyshohet se viktima, ka qenë përdorues i lëndëve narkotike.

U ngrit grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit, për të përcaktuar shkaqet e vdekjes, si edhe për të kryer veprimet e nevojshme procedurale.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test