Tërmeti në jugun e Shqipërisë dëmtoi disa shtëpi - Bota Sot
Tërmeti në jugun e Shqipërisë dëmtoi disa shtëpi

Shqipëria

E martë, 23 tetor 2018

Tërmeti në jugun e Shqipërisë dëmtoi disa shtëpi

Më: 20 maj 2018 Në ora: 10:26
Shqipëri

Tërmeti i ditës së sotme ka terrorizuar banorët e fshatit Bashaj në Vlorë, pasi lëkundjet kanë shkaktuar dëme të shumta dhe vijojnë te jenë prezente.

Të paktën dy shtëpi janë dëmtuar për shkak të lëkundjeve në këtë fshat të Vlorës, teksa banorët mbeten të trembur edhe në zonat përreth.

Rreth orës 18:15 të ditës së shtunë, sipas Qendrës Mesdhetare të Sizmiologjisë, një tërmet me magnitudë 4.5 ballë goditi jugun e Shqipërisë.

Epiqendra ka qenë 23 kilometra në jug-lindje të qytetit të Vlorës, në një thellësi vetëm dy kilometra, ndërsa tronditja është ndjerë në disa fshatra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test