A do të jepet Butrinti me koncesion? Klosi: As nuk do ta mendoja - Bota Sot
A do të jepet Butrinti me koncesion? Klosi: As nuk do ta mendoja

Shqipëria

E shtunë, 20 tetor 2018

A do të jepet Butrinti me koncesion? Klosi: As nuk do ta mendoja

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 07:28
Blendi Klosi

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi i ftuar në "Arena" u pyet nëse parkut arkeologjik i Butrinit do të jepet me koncesion.

Klosi: Butrinti është një pasuri e UNESCO-s që monitorohet rreptësisht nga struktura të specializuara. Besoj që keni informacion të gabuar. Nuk do ta mendoja që të kishim një koncesion që të menaxhojë parkun e Butrintit. Mund të ketë një shërbim ekstra. Butrinti është sajt i UNESCO-s dhe është super i kontrolluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test