Ishte shpallur i zhdukur nga familja, gjendet i vrarë - Bota Sot
Ishte shpallur i zhdukur nga familja, gjendet i vrarë

Shqipëria

E martë, 23 tetor 2018

Ishte shpallur i zhdukur nga familja, gjendet i vrarë

Më: 14 korrik 2018 Në ora: 16:17
Elion Hysa

Një i ri nga Laçi i identifikuar si Elion Hysa prej më shumë se një jave rezultoi i zhdukur.

Ishin familjarët ata që pasi kanë bërë denoncimin në polici, i janë drejtuar edhe më një mesazh ish- kryeministrit Sali Berisha.

Xhaxhai i tij shkroi se kanë humbur kontaktet me të në datë 5, ndërsa më 6 kanë bërë denoncimin në polici.

Por sipas tij policia e ka neglizhuar si rast, madje dyshimet e para të familjes janë se mund ta kenë vrarë

“Zhduket prej 5 ditesh ne zonen e Nikles i riu Keisi Elion Hysa, narkopolicia hesht per krimin!”, shkruan Berisha.

Mesazhi

“Zoti berisha jam nje qytetar nga laci me emrin asllan hysa kam nje problem te jashtzakonshem me dat 5 ora 9:30 kq humbur kontaktet cuni vllajt me emer keisi elion hysa ne zonen e nikles fushkruj dyshoj qe edhe mund te jet vrare policia e shtetit nuk po reagon fare qe nga data 6 korrik eshte eshte bere denoncimi ne komisarjatin e lacit edhe nuk reagojne as laci as kruja ju lutem me ndimoni se spo gjem zgjidhie. Faleminderit”.

Sot ai është gjetur i vrarë dhe i groposur pranë varrezave të Niklës në Laç.
Hysa është shpallur në kërkim prej vitit 2015 për një vrasje të ndodhur në Sarandë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test