Fjalët e para, çfarë i tha killeri i Selenicës policisë, kur u arrestua - Bota Sot
Fjalët e para, çfarë i tha killeri i Selenicës policisë, kur u arrestua

Shqipëria

Fjalët e para, çfarë i tha killeri i Selenicës policisë, kur u arrestua

Më: 11 gusht 2018 Në ora: 09:22
Ridvan Zykaj

Killeri i Selenicës, 24-vjeçari Ridvan Zykaj është vënë në pranga në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Që prej orës 18:00 të mbrëmjes së djeshme, Zykaj ishte njeriu më i kërkuar në Shqipëri, pas masakrës së kryer në fshatin Resulaj ku u vranë 8 persona të së njëjtës familje.

Ridvan Zykaj është parë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në një zonë shkurresh në periferi të Selenicës.

Nga policia i është bërë thirrje: Dorëzohu hidh armën.

Mësohet se nuk ka pasur rezistencë nga ana e 24-vjeçarit.

Ai ka qenë i fshehur mes shkurreve në periferi të Selenicës, ka hedhur armën dhe është dorëzuar.

Në momentin e arrestimit ai ka thënë vec një fjalë: ‘më kapët’, dhe krejt i qetë ka pranuar arrestimin.

Po kështu nuk ka shfaqur shenja pendese. Ndërkohë që u përfol se mund të kishte qenë i dehur, burime nga grupi i arrestimit bënë me dije se 24-vjeçari nuk kishte shenja të konsumimit të alkoolit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...