Rifillon debati, Basha mbledh deputetët, reforma në drejtësi, fokusi kryesor i PD - Bota Sot
Rifillon debati, Basha mbledh deputetët, reforma në drejtësi, fokusi kryesor i PD

Shqipëria

Rifillon debati, Basha mbledh deputetët, reforma në drejtësi, fokusi kryesor i PD

Më: 3 shtator 2018 Në ora: 11:54
Lulzim Basha

Pas më shumë se një orë, grupi parlamentar i Partisë Demokratike i ka dhënë fund mbledhjes duke përcaktuar piketat kryesore ku ajo do të fokusohet në këtë sesion parlamentar.

Burime nga PD-ja njoftojne se, situata e rendit dhe krimit, ekonomia, dhe reforma në drejtësi do të jetë vënendja e opozitës.

Gjatë fjalës së tij në mbledhje, Basha ka thënë se qeverisja duhet të çlirohet nga krimi.

Basha mesohet të ketë thënë se vettingu ka qënë i korruptuar prej fillimit dhe se 11 gjyqtarë janë gjykuar jashtë rregullave. Sipas tij, qeveria po synon të kapë KLGJ dhe KLP.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...