Nuk janë tek Ligjet, por opozita bojkoton sot edhe dekretin e Metës tek Ekonomia - Bota Sot
Nuk janë tek Ligjet, por opozita bojkoton sot edhe dekretin e Metës tek Ekonomia

Shqipëria

Nuk janë tek Ligjet, por opozita bojkoton sot edhe dekretin e Metës tek Ekonomia

Më: 10 shtator 2018 Në ora: 11:48
Opozita nuk është sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve

Opozita nuk është sot e pranishme në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku në rend të ditës është përfshirë edhe një seancë dëgjimore me kandidatët për anëtarë të Komisionit të Pavarur për koordinimin, monitorimin dhe ndjekjen e zbatimit të ligjit “Për organet e qeverisjes së sistemit të  drejtësisë”.

Të njëjtin bojkot opozita ka ndjekur edhe në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë ku në rend të ditës është parashikuar dekreti i Presidentit të Republikës, Ilir Meta,  “Për kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar”” .

I pranishëm në mbledhje, është edhe Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...