Prishja e ndërtimeve pa leje në Jalë, pronarët përplasen me policinë - Bota Sot
Prishja e ndërtimeve pa leje në Jalë, pronarët përplasen me policinë

Shqipëria

Prishja e ndërtimeve pa leje në Jalë, pronarët përplasen me policinë

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 09:05
Banorët në Jalë

Banorët në Jalë kundërshtojnë aksionin e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit.

Këtë mëngjes, mjetet e rënda i janë drejtuar 7 godinave të planifikuara për shembje, por inspektorët ndeshën në kundërshtinë e banorëve të tensionuar.

Banorët thonë se nuk janë lajmëruar për aksionin dhe se i kanë godinat me pushues.

Ka pasur edhe përplasje mes pronarëve dhe forcave të shumta të policisë që ndodhen në vendin e ngjarjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...