Rama tregon gishtin e mesit, mesazh opozitës: Bastet dhe monopoli online vdesin për vit të ri. Për çudi s’e paska Taulanti - Bota Sot
Rama tregon gishtin e mesit, mesazh opozitës: Bastet dhe monopoli online vdesin për vit të ri. Për çudi s’e paska Taulanti

Shqipëria

Rama tregon gishtin e mesit, mesazh opozitës: Bastet dhe monopoli online vdesin për vit të ri. Për çudi s’e paska Taulanti

Më: 14 tetor 2018 Në ora: 22:11
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama thotë se mbyllja e pikave të basteve nuk bëhet për të favorizuar kompanitë që janë “online”.

Në një reagim të paprecedent, ku tregon edhe gishtin e mesit, që në gjuhën angleze të emoji përkthehet si “Fuck You”, Edi Rama akuzon “kazanet” se po shpifin të nxitur nga “paratë e zeza të basteve” se ky aksion i qeverisë bëhet për të krijuar monopolin e lojërave të fatit në internet, apo “online”.“Edhe bastet edhe ky monopoli online do vdesin për Vit të Ri”, shkruan Rama teksa nxjerr gishtin e mesit dhe ironizon PD-në “Amanet dëshmitarin X”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...