Eh, more serb provokove, por të fryu fort dhe nga frika kërceu në ujë - Bota Sot
Eh, more serb provokove, por të fryu fort dhe nga frika kërceu në ujë

Sporti

Eh, more serb provokove, por të fryu fort dhe nga frika kërceu në ujë

Nga: Kemajl Goca Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 19:21
Eh, more serb provokove, por të fryu fort dhe nga frika kërceu në ujë

Disa media serbe ashtu si din apo siç trumbetojnë me të madhe, se yjet e klubit të vaterpolos Cërvena Zvezda nga Beogradi, shpëtuan nga sulmi në një vend në Split të Kroacisë.  “Vetëm disa minuta para se huliganët e Splitit t'i sulmonin yjet e vaterpolos të Zvezdës, kishin marrë këshilla nga kamarierët për t’i mbuluar simbolet e klubit Zvezda.  Lojtarët e Zvezdës në prag të ndeshjes me Mornarin në Split, u sulmuan nga një grup huliganësh të maskuar. Portieri shpëtoi veten duke u hedhur në det, pas disa goditje, ndërsa lojtari tjetër arriti të shpëtojë fal fatit nga sulmuesit”, shkruan një farë mediumi serb ‘Informer’. Ata fajësojnë Torcidën e Hajdukut. Tre prej lojtarëve ikën ndërsa njëri i shpëtoj rrahjes duke u hedhur në det. Serbët si gjithmonë din të provokojnë dhe fanella e Zvezdës ka qenë e paduruar në Split, kur dihen krimet e rëndëaqë kanë bërë serbët në fillim të viteve të 90-ta në Kroaci!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...