​Nadal dëshiron që ai të mund të luajë aq gjatë sa djali i tij ta kujtojë atë në fushë

Tenis

​Nadal dëshiron që ai të mund të luajë aq gjatë sa djali i tij ta kujtojë atë në fushë

Më: 26 prill 2024 Në ora: 15:21
​Nadal

Rafael Nadal (37 vjeçar) tha se do të dëshironte të vazhdonte të luante aq gjatë sa që djali i tij ta kujtonte atë në fushë, megjithëse 22 herë kampioni i Grand Slam pranon se koha nuk është në anën e tij.

Spanjolli, i cili ka thënë se pret të pensionohet pas sezonit 2024, u rikthye në garë në Brisbane në janar pas pothuajse një viti jashtë fushave për shkak të një lëndimi.

Ai më pas mungoi sërish për një kohë për shkak të një problemi në kofshë dhe ndërsa u kthye në Barcelonë javën e kaluar, ai thotë se është larg të qenit në formë të lartë dhe nuk e di nëse do të luajë në French Open të muajit të ardhshëm.

Nadal mundi Darwin Blanch 6-1 6-0 në raundin e parë të Madrid Open të enjten, me gruan dhe djalin e tij njëvjeçar Rafael Jr. që ishin të pranishëm duke e shikuar atë.

"Epo, do të doja të luaja pak më gjatë dhe t'i kujtoja atij veten duke luajtur tenis," tha Nadal për faktin që djali i tij ta shikojë atë duke luajtur.

“Kjo do të jetë gjëja ideale për mua dhe për gruan dhe familjen time. Ndoshta nuk do të mund ta bëj këtë. Por të paktën jam i lumtur që kam një ekip të shkëlqyer, familje dhe miq rreth meje gjatë gjithë jetës sime që më ndihmuan në çdo mënyrë për të qenë i lumtur”, tha më tej Nadal.

Nadal, një kampion i pesëfishtë në Madrid, do të përballet të shtunën me tenistin australian Alex de Minaur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat