Sporti më i madh në botë: Lufta me shuplaka - Bota Sot
Sporti më i madh në botë: Lufta me shuplaka

Sporti

Sporti më i madh në botë: Lufta me shuplaka

Më: 22 mars 2019 Në ora: 17:00
Pamje nga sporti me shuplaka

Ju nuk do të dëshironit që të merrni pjesë në një luftë me shuplaka kundër Vasily Pelmen, i cili është i njohur si Dumpling

Videoja që vodhi zemrat e shumë njerëzve fillon me dy burra që përballen në një tavolinë të bardhë dhe më pas godasin njëri-tjetrin.

Në njërën anë është një njeri i butë me një bluzë të sipërme dhe përtej tij një njeri i vogël në një xhaketë të gjelbër dhe një shall. Të dy mblidhen mbi tryezë dhe aty qëndron edhe referi, i cili zakonisht merr vrapin për të shkuar te ‘viktima’ e shpullës.

Rregullat janë të thjeshta, ju ecni deri në një tavolinë të bardhë, qëndroni përballë kundërshtarit tuaj dhe plasni fytyrën e tij, atëherë, nëse ai zgjedh të kthehet, ju merrni një shuplakë nga ai në fytyrë.

Të dy e përsërisin këtë sa herë që është e nevojshme derisa të largohen nga vallëzimi i bukur ose me vullnetin e tyre ose duke u rrëzuar.

Gjithashtu, në duart e tyre është i vendosur edhe një shkumës që tregon fuqinë e shuplakës.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme të turneut që u mbajt në Rusi ku fitues ishte Vasily Pelmen i njohur ndryshe edhe si Dumpling.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...