Kroatët godasin: Krimineli serb i zemëroi serbët duke sulmuar Nolen: 'Dragan, ik! Ja publikojnë edhe një foto duarlidhur - Bota Sot
Kroatët godasin: Krimineli serb i zemëroi serbët duke sulmuar Nolen: 'Dragan, ik! Ja publikojnë edhe një foto duarlidhur

Sporti

Kroatët godasin: Krimineli serb i zemëroi serbët duke sulmuar Nolen: 'Dragan, ik! Ja publikojnë edhe një foto duarlidhur

Nga: Kemajl Goca Më: 16 shtator 2020 Në ora: 11:32
Kroatët godasin: Krimineli serb i zemëroi serbët duke sulmuar Nolen:

Kroatët i ka zemëruar fortë deklarata e kriminelit të luftës, Dragan Vasiljkoviq, i njohur si kapiten Dragani. Kapiten Dragani ka bërë krime të rënda në popullatën civile në Kroaci gjatë luftës në vite të 90-ta.

“Ajo qeveri naziste vazhdon të torturojë serbët në burgjet e Guantanamos dhe më pas shfaqet një Gjokoviq i cili thotë se Kroacia është e bukur”, tha krimineli i luftës Dragan Vasiljkoviq, 65 vjeç, i njohur më mirë si "Kapiten Dragani", si mysafir në televizionin Kurir”, shkruan mediumi kroat “24 sata”. 

I gjithë reagimi lidhet me Novak Gjokoviqin, tenistin serb, nacionalist dhe që njihet me qëndrime kundër shqiptarëve të Kosovës.

Image

Krimineli Dragan - i lidhur, përreth policia kroate

“Novak Gjokoviq kishte menduar për kapitenin Dragan, i cili kohët e fundit u la i lirë dhe kaloi 13.5 vjet në burg për krime lufte të kryera në Knin dhe Glina gjatë Luftës së Kroacisë, pesë prej tyre në një burg kroat. Komenti i kriminelit të luftës në lidhje me lidhjen e tij me Kroacinë nuk u prit mirë nga publikun në Serbi.

'Serbët torturohen në burgje, dhe pastaj disa Gjokoviç shfaqet dhe thotë se Kroacia është e bukur'”, shkruan “24 sata”. “Eja, budalla, sigurisht që është e bukur. Bota nuk u ndal për shkakun tënd. Mos guxoni të përmendni Nolen”, shkruan një nga komentuesit.

Image

“Ai është aq qesharak dhe i parëndësishëm sa të merrte Novakun në gojën e tij, ky njeri nuk ka besueshmëri për të qenë në gjendje të thotë asgjë”, thotë një komentues tjetër. “Kapiten, ai tha se Kroacia është e bukur si vend. Për çfarë diskutohet këtu?

Ai nuk i komentoi njerëzit. Dhe ne jemi ashtu si ata. E mirë, e korruptuar, e keqe ... Jemi të ndryshëm nga ne. Gjokoviq ka të drejtë”, shkruan një komentues tjetër. “Kapiten Profiteri”, shkruan një komentues tjetër. Kroatët publikojnë edhe një foto tjetër, ku shihet Dragan krimineli i lidhur për shkak të krimeve të luftës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat