Roma me shpirtë "të bardhë", ndanë këtë shumë për refugjatët - Bota Sot
Roma me shpirtë "të bardhë", ndanë këtë shumë për refugjatët

Sporti

Roma me shpirtë "të bardhë", ndanë këtë shumë për refugjatët

Më: 9 shtator 2015 Në ora: 09:20

Skuadra e Romës është skuadra e radhës që ka treguar zemërgjerësinë për refugjatët sirianë që po bredhin rrugëve të Evropës.

Skuadra romake ka ndarë një shumë prej 575 mijë euro në ndihmë refugjatëve. Në fakt kjo shumë është e bërë bashkë nga tri burime.

250 mijë euro janë të ndara nga vetë skuadra, 75 mijë euro nga investitorët e skuadrës dhe 250 mijë euro nga pronari i skuadrës, James Pallota.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...