Interi më pak gola të shënuara se Benevento - Bota Sot
Interi më pak gola të shënuara se Benevento

Sporti

Interi më pak gola të shënuara se Benevento

Më: 16 prill 2018 Në ora: 14:55
Ilustrim

Interi në 2018 po kalon nje krizë të vërtetë në sulë dhe nëse nuk shënon Icardi apo Perisic, zikaltërit shumë herë e kanë mbyllur ndeshjen me 0 gola të shënuar.

Falë mbrojtjes së hekurt të Milan Skriniar dhe të Joao Miranda por edhe prej pritjëve fantastike të Samir Handanovic, shpeshë herë ndeshjet kanë përfunduar edhe në barazim 0-0,raporton KosovaPress.

Shprehja “kur nuk shënon, do të pësosh”, fatmirësisht për zikaltërit nuk ka qenë e vertëtë në shumicën e rasteve, me perjashtim të ndonje ndeshje si ajo ndaj Torinos.

Interi në vitin 2018 ka shënuar me pak se skuadra e fundit në klasifikim, Benevento.

Zikaltërit kanë arritur te shënojnë vetëm 16 herë, kurse Benevento 18 herë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test