Struga së shpejti me dy eko-anije

Struga

Struga së shpejti me dy eko-anije

Më: 3 maj 2021 Në ora: 21:51
Foto ilustrim

Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko thotë paralajmëroi blerjen e dy eko-anijeve.

“Planifikojmë të blejmë dy anije me kolektorë diellorë të cilët nuk do ta ndotin liqenin si dhe vendosjen e tre platformave që do të shërbejnë si porte, me çka do të vendoset linja me anije për në Ohër dhe Pogradec”, tha Merko.

Projekti do të financohet në kuadër të programit për bashkëpunim ndërkufitar të RMV-së dhe Shqipërisë, përmes Instrumentit për ndihmë para anëtarësimit IPA 2.

Ndryshe, linja Ohër-Strugë përmes ujit ishte vendosur në vitin 2014 po për pak kohë u hoq për shkak të interesimit të dobët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat