GoPro prezanton kamerën Hero 10 Black me rezolucion 5.3 K, me funksione sikurse një telefon i mençur

Teknologji

GoPro prezanton kamerën Hero 10 Black me rezolucion 5.3 K, me funksione sikurse një telefon i mençur

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 23:10
Foto ilustrim

GoPro ka paralajmëruar versionin e ardhshëm të kamerës së saj, që ka procesor të ri dhe mundëson filmimin me shpejtësi të mëdha, ka përmirësuar në mënyrë automatike sistemin e stabilizimit të fotografisë.

Në rastet më të mëdha, Hero 10 Black mund të filmojë me shpejtësi të dyfishtë sesa Hero 9. Tani mund të filmojë me rezolucion 5.3K apo 60 kuadro në sekondë, e mund të filmojë edhe në 4K në 120 frame për sekondë dhe 2.7 K në 240.

Në GoPro thonë se rritja e performancës është si pasojë e procesorit të ri GP2 të kamerës, që është pasardhës i çipit GP1 që përdoret tek kamerat qysh nga Hero 6 Black.

GP3 gjithashtu i mundëson Hero 10 që në disa mënyra të jetë i ngjashëm me një telefon, me ekran tejet të ndjeshëm në prekje e derisa harta digjitale.

Çmimi fillestar i kësaj kamere kap shumën e 500 dollarëve, ndërsa aty është edhe pajisja e jashtme që montohet në kamerë dhe e mbron nga dëmtimet e mundshme. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat