Studimi i ri: Mausi, 11 herë më i ndotur se tualeti

Teknologji

Studimi i ri: Mausi, 11 herë më i ndotur se tualeti

Më: 8 janar 2022 Në ora: 22:40
Foto ilustrim

Një studim ka zbuluar vendet që kanë më së shumti baktere dhe papastërti të tjera në vendin e punës.

Duke analizuar vendet që prekim më shumë gjatë ditës së punës, ata gjetën kërpudha dhe baktere.

Më i kontaminuari ishte mausi që përdoret për kompjuter apo laptop, dhe në të u gjetën 11 herë më shumë papastërti sesa në një tualet.

Jashtë tavolinës së zyrës, kuzhina e përbashkët kishte papastërtitë më të padukshme, veçanërisht ngrohësin e ujit dhe frigoriferin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat