Nintendo pret të shesë 21 milionë konzola Switch këtë vit

Teknologji

Nintendo pret të shesë 21 milionë konzola Switch këtë vit

Më: 10 maj 2022 Në ora: 19:18
Foto ilustrim

Prodhuesi japonez i videolojërave Nintendo Co tha të martën se pret të shesë 21 milionë konzola lojërash Switch në vitin aktual financiar që filloi më 1 prill, një rënie prej 9 për qind nga viti në vit.

Sipas mediave të huaja, Nintendo shiti 23.06 milionë konzola Switch në vitin e përfunduar në mars.

Kjo krahasuar me 23 milionë njësi që prodhuesi i lojërave parashikoi në shkurt.

Kërkesa për Switch është rritur nga lansimi në nëntor të një modeli me një ekran OLED, por pajisja e përmirësuar mbetet në mungesë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat