Musk thotë se ekipi ligjor i Twitter i tha atij se kishte bërë “shkelje të një marrëveshjeje për moszbulim”

Teknologji

Musk thotë se ekipi ligjor i Twitter i tha atij se kishte bërë “shkelje të një marrëveshjeje për moszbulim”

Më: 16 maj 2022 Në ora: 19:19
Elon Musk

Elon Musk ka thënë se ekipi ligjor i Twitter e akuzoi atë për shkelje të një “marrëveshjeje për moszbulim”.

Kjo pasi që, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai supozohet se ka zbuluar se madhësia e mostrës për kontrollet e platformës së mediave sociale për përdoruesit e automatizuar ishte 100.

Ndryshe, Musk të premten bëri të ditur se marrëveshja e tij prej 44 miliardë dollarësh për kompaninë private ishte “përkohësisht në pritje” ndërsa ai priste të dhëna për përqindjen e llogarive të saj false.

Në një postim në Twitter të shtunën, Musk tha se ekipi i tij do të ekzekutonte mostrën e tij të rastësishme prej 100 llogarish në Twitter, duke zbuluar në Twitter se ai zgjodhi 100 llogari të rastësishme për të vlerësuar numrin e llogarive të padëshiruara pasi “kjo është ajo që Twitter përdor për të bërë një llogaritje të tillë”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat