Google Assistant më në fund është i disponueshëm në “Samsung Galaxy Watch 4”

Teknologji

Google Assistant më në fund është i disponueshëm në “Samsung Galaxy Watch 4”

Më: 24 maj 2022 Në ora: 22:42
Foto ilustrim

Lajm i mirë për pronarët e Samsung Galaxy Watch 4: pritja ka mbaruar. Google Assistan më në fund është tani i disponueshëm për shkarkim.

Google Assistant për Wear OS 3 është i disponueshëm për shkarkim në Google Play Store dhe mund të lansohet nga menyja e aplikacioneve të Galaxy Watch 4 dhe Watch 4 Classic.

Ky përditësim ishte pritur prej shumë kohësh.

Kur Google dhe Samsung njoftuan për herë të parë Wear OS 3, kompanitë premtuan se platforma e unifikuar do t’u jepte përdoruesve të orëve të avancuara të Samsung më shumë zgjidhje në aplikacione.

Më herët orët e avancuara me bazë të Tizen nga Samsung mund të ofronin vetëm Bixby-n si një asistent dixhital.

Ideja ishte që Wear OS 3 do të lejonte konsumatorët të zgjidhnin midis Bixby-t dhe Google Assistant.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat