Zelensky si një super hero në video-lojë

Teknologji

Zelensky si një super hero në video-lojë

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 16:39
Zelensky, foto ilustrim

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i cili ka luftuar pushtimin rus që nga shkurti, do të jetë gjithashtu i disponueshëm si lojtar në të ardhmen.

Domethënë, ata janë duke bërë një figurë aksioni të Zelenskyt, dhe pas gjithë projektit qëndron një kompani e dizajnit të produkteve në Brooklyn të New Yorkut.

FCTRI nisi një fushatë “Kickstarter” për të financuar prodhimin më pak se dy javë më parë. Ajo arriti objektivin e saj të financimit prej 30 mijë dollarëve në vetëm tre orë dhe që atëherë ka mbledhur më shumë se 120 mijë dollarë. Për çdo lodër të shitur, 1 dollarë shkon për të ndihmuar shtetin ukrainas dhe fushata përfundon të premten.

Prototipi prej balte i figurës së veprimit Zelensky është 15 centimetra i gjatë dhe është skalitur nga artisti i Seattle, Mike Leavitt. Figurina do të jetë prej plastike në Kinë. Pritet të jetë në dispozicion deri në muajin mars.

“Mënyra se si e prezantuam atë në fushatë është “një hero i jashtëzakonshëm”, tha Jason Feinberg, drejtor ekzekutiv dhe kreativ i FCTRI.

“Ai është lideri perfekt për këtë moment, vetëm ky personazh super frymëzues. Ai e ka këtë forcë të vërtetë, që vjen, por është modeste dhe përfaqëson të kundërtën e gjithçkaje që kemi lidhur me politikën”, tha Feinberg.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat