Dëgjuesit e Spotify kalojnë shifrën e gjysmë miliardi

Teknologji

Dëgjuesit e Spotify kalojnë shifrën e gjysmë miliardi

Më: 13 mars 2023 Në ora: 22:03
Spotify

Spotify do të prezantojë veçori të reja si riorganizimi inteligjent dhe shikimet paraprake të podkasteve dhe listave të luajtjes së muzikës në platformën e saj të transmetimit audio, pasi ka kaluar 500 milionë dëgjues aktivë mujorë.

Spotify njoftoi se numri i artistëve që fitojnë mbi 1 milion dollarë, si dhe ata që gjenerojnë mbi 10,000 dollarë, janë dyfishuar në pesë vitet e fundit.

Në fillim të këtij viti, Spotify tha se do të shtrëngonte shpenzimet dhe do të punonte për t’u bërë efikase duke pasur parasysh sfondin e vështirë makroekonomik.

Gjiganti parashikoi që numri i dëgjuesve të arrinte në 500 milionë në tremujorin aktual.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat