Netflix sjell video-lojëra të reja për pajisjet mobile

Teknologji

Netflix sjell video-lojëra të reja për pajisjet mobile

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 08:09
Foto ilustrim

Shumë përdorues të shërbimit të transmetimit Netflix ende nuk e dinë se kanë qasje në një ofertë tashmë mjaft të pasur të video-lojërave për pajisjet mobile, e cila tani po zgjerohet më tej.

Pavarësisht se shumica e përdoruesve janë të interesuar vetëm të shikojnë serialet dhe filmat e tyre të preferuar televizivë ose thjesht nuk u pëlqen të luajnë lojëra në celular, Netflix duket mjaft këmbëngulës në përpjekjet e tij për t’i aktivizuar ato në platformë përveç përmbajtjes së zakonshme.

Tashmë është publikuar lista me 14 video-lojëra të reja, të cilat do të jenë në dispozicion të përdoruesve.

Ndër lojërat me data të njohura të mbërritjes janë Netflix Stories: Perfect Match (6 qershor), The Case of the Golden Idol (11 qershor), Hearts (18 qershor), Cozy Grove: Camp Spirit (25 qershor , Too Hot to Handle). 3 (23 korrik), Princi i Dragoit: Xadia (30 korrik) dhe Arranger: A Role-Puzzling Adventure (Verë 2024).

Lojërat e tjera të paralajmëruara që vijnë në Netflix ende nuk kanë data të sakta, por patjetër që duhet t’i presim së shpejti.

Ata janë Don’t Starve Together, Harmonium: The Musical, Lab Rat, Netflix Stories: Emily in Paris, Netflix Stories: Selling Sunset, Rotwood dhe Tales of the Shire: A The Lord of the Rings Game. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat