120 dënime për 8 orë, për vozitje të shpejtë në rajonin e Tetovës

Tetova

120 dënime për 8 orë, për vozitje të shpejtë në rajonin e Tetovës

Më: 4 janar 2021 Në ora: 11:38
120 dënime për 8 orë, për vozitje të shpejtë në rajonin e Tetovës

Gjatë ditës së djeshme, nga ora 12-20:00 në terrenin e SPB Tetovë është realizuar një aksion për kontroll të shpejtësisë tek veturat në autostradën Shkup-Tetovë-Gostivar-Tetovë.

120 vozitës e kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar për vozitje.

101 vozitës nga rajoni i Tetovës dhe 19 nga rajoni i Gostivarit kanë marrë dënime sipas ligjit për siguri në komunikacion.

Gjithashtu, gjatë kontrolleve nëpër këto rrugë janë gjetur edhe vozitës që kanë qenë nën ndikim të alkoolit , dhe të njejtëve ju janë shqiptuar dënime adekuate. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat