Punonte pas kohës së lejuar, arrestohet pronari i një objekti hotelierik në Tetovë

Tetova

Punonte pas kohës së lejuar, arrestohet pronari i një objekti hotelierik në Tetovë

Më: 25 janar 2021 Në ora: 11:21
Foto ilustrim

Mbrëmë rreth orës 22:30, efektivët e policisë të SPB Tetovë e kanë privuar nga liria 59- vjeçarin Sh.I.

Banor i Tetovës, objekti hotelierik i të cilit (çajtore) në rrugën Lenin në Tetovë punonte pas kohës së lejuar dhe në të kanë qëndruar 5 persona.

I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor të Tetovës.

Pas sqarimit dhe dokumentimit të plotë të çështjes, do të përgatitet parashtresë adekuate sipas Nenit 206 të Kodit Penal për veprën penale "mosveprimi në përputhje me rregulloret shëndetësore gjatë një epidemie".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat