Tetovë: Sanksionohen 5 shoferë,drejtonin automjetin nën ndikimin e alkoolit

Tetova

Tetovë: Sanksionohen 5 shoferë,drejtonin automjetin nën ndikimin e alkoolit

Më: 1 shkurt 2021 Në ora: 16:11
Foto ilustrim

Në rajonin më të gjerë të Pollogut dje prej ora 17:00 deri në 23:00, është kryer aksion kontrolluestë trafikut lidhur me alkoolin.

 Në të cilin janë zbuluar dhe sanksionuar ligjërisht gjithsej 5 shoferë (TE), të cilët kanë drejtuar veturën nën ndikim të alkoolit.

Të gjithë janë të përjashtuar nga trafiku,kurse patentat e tyre të shoferit janë revokuar përkohësisht dhe janë përgatitur parashtresa përkatëse.


Gjatë kontrollit gjithashtu janë zbuluar edhe 15 lloje të tjera të shkeljeve (TE-5 dhe GV-10), të cilat janë sanksionuar në mënyrë adekuate ligjore.Ts

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat