Mbyllet një objekt hotelerikë në Tetovë, ka shkelur masat kundër coronavirusit

Tetova

Mbyllet një objekt hotelerikë në Tetovë, ka shkelur masat kundër coronavirusit

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 15:05
Foto Ilustrim

Gjatë kontrollit në një objekt hotelerikë në rrugën “JNA” në Tetovë, dje në orën 21:30, policët nga SPB Tetovë gjetën pesë persona – mysafirë dhe pronarin, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Nga MPB-ja shtojnë se objekti është mbyllur nga Inspektorati Shtetëror i Tregut.

Ndërsa pronari F.C. u privua nga liria dhe u dërgua në stacion policor.

Ndërsa pas dokumentimit të plotë të çështjes kundër tij do të ngritën akuza sipas nenit 206 të Kodit Penal për “mosveprim në përputhje me rregulloret shëndetësore gjatë epidemisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat