SPB Tetovë: Kallëzime penale për hyrje në stadiumin e Tetovës

Tetova

SPB Tetovë: Kallëzime penale për hyrje në stadiumin e Tetovës

Më: 16 maj 2021 Në ora: 20:28
Ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme do të parashtrojë kallëzime penale kundër disa personave të cilët sot hynë nëterren në stadium në Tetovë.

Sipas raportit policor, tifozët hynë në teren në ndeshje midis Shkëndijës dhe Shkupit dhe me këtë shkelën masat për parandalimin e coronavirusit.

“Zyrtarët policorë i ndërmorën masat dhe u siguruan kushte që ndeshje të përfundojë në mënyrë të të rregullt, ndërsa kundër shkelësve të rregullave do të përgatiten parashtresa adekuate.

Ndryshe, sot ishte ndeshja e fundit e kampionatit, ndërsa Shkëndija edhe zyrtarisht festoi vendin e parë, duke u ndjekur nga dy ekipet shqiptare, Shkupi dhe Struga.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat