Kasami viziton muzeun e UT-së në Poroj: Vendi i rezistencës për dije

Tetova

Kasami viziton muzeun e UT-së në Poroj: Vendi i rezistencës për dije

Më: 5 tetor 2021 Në ora: 16:17
Pamje nga vizita

Kryetari i Lëvizjes BESA, njëherit kandidat për të parin e Tetovës Bilall Kasami në vazhdën e kampanjës së zgjedhjeve lokale ka vizituar vendin ku u mbajtën ligjeratat të para të UT-së, në Poroj të Tetovës.

Kasami pa nga afër dëshmitë e ngjarjes ku banorët e Porojit dhe më gjërë i dolën në mbrojtje dijes, duke mos i lejuar forcat policore që të depërtojnë në vendin ku mbaheshin ligjeratat..

Po ashtu e quajti vendi i rezistencës për dije.

Kujtojmë se vendi i mbajtjes së ligjeratave të para në Poroj ka qenë mektebi i xhamisë së këtij fshati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat