Gjobiten 46 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në Tetovë

Tetova

Gjobiten 46 shoferë për tejkalim të shpejtësisë në Tetovë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 12:49
Foto ilustrim

Dje (30-nëntor) nga ora 08:00 deri në 20:00 në zonën e SPB Tetovë është kryer aksion-kontrollues i shpejtësisë me të cilën lëvizin veturat jashtë
vendbanimit, në të cilin janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 46 tejkalime të shpejtësisë maksimale të lejuar (TE-30 dhe GV-16).

Tridhjetë e gjashtë prej tyre (TE-20 dhe GV-16) ishin automjete që transportonin pasagjerë dhe mallra (autobusë dhe kamionë).

Nga shkelësit, 2 (TE) lëviznin me shpejtësi 70 km më shumë se shpejtësia e lejuar dhe 3 (TE) për më shumë se 50 km në orë. Gjatë kontrollit janë sanksionuar edhe 7 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion (TE-5 dhe GV-2).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat