Konfiskohen rreth 5.000 mjete piroteknike në Tetovë, arrestohet një person

Tetova

Konfiskohen rreth 5.000 mjete piroteknike në Tetovë, arrestohet një person

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 18:57
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se sot zyrtarët policor kanë ndërmarrë masa për zbulimin e personave që shesin mjete piroteknike.

Sipas raportit policor, në sheshin në Tetovë është arrestuar R.Sh (50) nga Tetova i cili është kapur duke shitur mjete piroteknike.

“Janë konfiskuar rreth 5000 copa piroteknike dhe pas dokumentimit të rastit, atij do t’i parashtrohet parashtresë adekuate”, thuhet në njoftimin e policisë.

Kujtojmë se policia gjatë festave gati çdo ditë ka aksione të tilla për të parandaluar shitjen e mjeteve piroteknike që zakonisht kryhen gjatë festave të fundvitit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat