Arrestohet 18 vjeçari nga Tetova, tregoi vërtetim të falsifikuar të vaksinimit

Tetova

Arrestohet 18 vjeçari nga Tetova, tregoi vërtetim të falsifikuar të vaksinimit

Më: 13 mars 2022 Në ora: 13:48
Foto ilustrim

Mbrëmjen e djeshme (12-mars) rreth orës 22:30, në një kazino në rrugën “Ivo Lola Ribar” në Tetovë, pas një kontrolli të tëkryer nga ana e pjestarëve të policisë të SPB- Tetovë, është arrestuar 18-vjeçari A.S. nga Tetova Reçica e Madhe.

Icili u ka treguar një vërtetim të falsifikuar.

Përkatësisht vërtetim të vaksinimit nga një person tjetër.

Pas dokumentimit të rastit do të përgatitet parashtresa përkatëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat