Gjendet kokainë në Tetovë, arrestohen 6 persona

Tetova

Gjendet kokainë në Tetovë, arrestohen 6 persona

Më: 20 mars 2022 Në ora: 12:55
Ilustrim

Policët e SPB Tetovë dje nga ora 19:30 deri në ora 22:00, pas kontrollit në një lokal dhe lokacion me automjete të vjetra në Tetovë, kanë arrestuar 6 persona.

Sipas policisë, nga liria janë provuar L.S (24), S.A (33) nga Tetova, M.A (34) nga fshati Poroj, S.S (29) dhe S.S (36), që të du nga Shemshova dhe pronarë të lokalit.

Gjatë kontrollit të realizuar me urdhër gjyqësor, janë gjetur 25 paketime me kokainë dhe marihuanë.

Të arrestuarit janë mbajtur në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit kundër tyre do të parashtrohet kallëzim penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat