E rrallë: Jo kryeplak, fshati i Tetovës në krye e vendos një grua

Tetova

E rrallë: Jo kryeplak, fshati i Tetovës në krye e vendos një grua

Më: 19 prill 2022 Në ora: 20:01
Qitabie Kurti

Jemi mësuar që në krye të një fshati të jetë një kryeplak.

Megjithatë një fshat i Tetovës ka vendosur ta ndryshojë këtë gjë.

Shipkovica, fshat në periferi të Tetovës, ku edhe sot e kësaj dite funksionon një mbledhi alternative si në kohërat e kaluara.

E veçanta e këtij fshati është se në këtë mbledhi kanë vendosur që të thyhet tabuja dhe në krye të fshatit të jetë një grua.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat