Dauti: Të rinjtë e Tetovës për lejen e vozitjes duhet të paguajnë ryshfet 300 euro

Tetova

Dauti: Të rinjtë e Tetovës për lejen e vozitjes duhet të paguajnë ryshfet 300 euro

Më: 6 qershor 2022 Në ora: 18:57
Ilire Dauti

Deputetja e Aleancës për Shqiptarët, Ilire Dauti gjatë fjalimit në seancën e Kuvendit duke folur për korrupsionin në vend parashtroi edhe problemin e lejeve të vozitjes në Tetovë, ku siç tha ajo, nuk mund të merret pa dhënë ryshfet.

“Shkoni në Tetovë dhe gjeni ndonjë të ri ose këdo qoftë i cili dëshiron të marrë lejen për vozitje.

A mund ta merr atë pa e shoqëruar me 300 euro minimum mito. Ju nuk do të mund të gjeni sepse as unë nuk kam gjetur”, tha Dauti.

Dauti tha se qeveria nuk është e denjë të flet për korrupsionin dhe pyetje të këtilla nuk mund të ju parashtrohen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat