Aksident në Tetovë, lëndohet një 23-vjeçare

Tetova

Aksident në Tetovë, lëndohet një 23-vjeçare

Më: 16 gusht 2022 Në ora: 11:03
Foto ilustrim

SPB Tetovë njofton se dje një 49-vjeçar me veturën e tij ka goditur një këmbësorë 23-vjeçar, me çka ka pësuar lëndime të rënda trupore.

“Mbrëmjen e djeshme (15-gusht) rreth orës 21:50 në SPB-Tetovë është raportuar se në rrugën “Vidoja Smilevski-Bato” në Tetovë, automjeti “BMW” me targa regjistrimi të Tetovës e drejtuar nga M.P. (49) nga Reçica e Madhe e Tetovës ka goditur 23-vjeçaren T.R (këmbësor) nga Saraqina e Tetovës.

Në aksident T.R. ka pësuar lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup, ku është dërguar për ndihmë mjekësore.

Në vendin e aksidentit, prokurori publik dhe ekipi i SPB-Tetovë kanë kryer inspektimin”, njoftojnë nga SPB Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat