KSHZ i publikon mandatet e këshilltarëve që do të kenë partitë në Tetovë

Tetova

KSHZ i publikon mandatet e këshilltarëve që do të kenë partitë në Tetovë

Më: 21 gusht 2022 Në ora: 09:48
KSHZ

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve i ka publikuar rezultatet e para përfundimtare për zgjedhjet e djeshme që u mbajtën në Tetovë.

Sipas të dhënave të KSHZ-së, më shumë mandate këshilltarësh në përbërjen e re do të ketë Lëvizja Besa – 12, më pas BDI – 11.

Dy partitë tjera shqiptare që kanë siguruar nga një mandat janë PDSH dhe Alternativa.

Këshilli i ardhshëm do të përbëhet nga katër këshilltarë të OBRM-PDUKM-së dhe dy të LSDM-së.

Ndryshe, deri në zgjedhjet për këshill të ri erdhi pasi përbërja e kaluar nuk arriti ta miratojë llogarinë përfundimtare.

Image
Rezultatet
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat