Policia kontrolle për arme dhe drogë, 7 persona arrestohen

Tirana

Policia kontrolle për arme dhe drogë, 7 persona arrestohen

Më: 8 shtator 2021 Në ora: 17:47
Foto ilustrim

Një operacion i nisur nga komisariati nr. 1 në kryeqytet po finalizohet me arrestimin e disa personave.

Policia ka mundur që të prangosë 7 persona, ndërmjet tyre  edhe një kryeplak i një fshati tjetër, bashkautor  i kultivimit të bimëve narkotike në fshatin Kryezi.

Sekuestrohen 4 armë zjarri, një armë gjahu, municion luftarak dhe 11 telefona celular.

Komisariati i Policisë Nr. 1 Tiranë filloi procedimi penal për goditjen e personave që posedonin armë zjarri dhe tentonin të kultivonin bimë narkotike.

Kështu është finalizuar me sukses operacioni policor i koduar “Kryezi”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe ndalimi  shtetasve:

L. C, 55 vjeç, për veprën penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ Organizator i kultivimit të bimëve narkotike në territorin e fshatit Kryezi. .

D. H, 34 vjeç, për veprat penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ , ’’Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve , armeve shperthyese dhe i municionit’’, ‘’Shpërdorim i detyrës “.

E. M, 21 vjeç, për veprat penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ , ’’Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve , armeve shperthyese dhe i municionit’’,

A. M, 31 vjeç, për veprën penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’.

K. Gj, 32 vjeç, për veprat penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ , ’’Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve , armeve shperthyese dhe i municionit’’,

G. Gj, 36 vjeç, për veprën penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’.

Xh. H, 32 vjeç, për veprat penale ‘’Kultivim i bimëve narkotike’’ , ’’Mbajtja pa leje dhe prodhim i armëve , armeve shperthyese dhe i municionit’’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat