Nis protesta kundër rritjes së çmimeve

Tirana

Nis protesta kundër rritjes së çmimeve

Më: 29 mars 2022 Në ora: 17:18
Protesta

Ka nisur protesta e qytetarëve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kundër rritjes së çmimeve të naftës dhe produkteve ushqimore.

Protestuesit kanë nisur marshimin nga sheshi “Skënderbej” drejtë Kryeministrisë.

Nga ana tjetër, ditën e sotme, Bordi i Transparencës njoftoi çmimet deri në fund të muajit.

Nafta dhe benzina do të shiten më lirë, por çmimi i gazit është rritur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat